Разградските “орли” надхитриха римските “вълци” (видео)

0

“Лудогорец” победи “Рома” с 2:1 в първия си мач от Група „С“ на Лига Европа.

Това е първа победа на “орлите” във втория по сила европейски турнир от 3 години, когато разградчани надиграха като гости унгарския „Ференцварош“.

Оливейра откри на “Хювефарм Арена”в 72-ата минута. Елдор Шомородов изравни в 86-ата за “вълците”. Новото попълнение Нонато обаче даде нова преднина на „орлите“ две минути преди края.

Домакините имаха добра възможност да открият резултата още в 3-ата минута. Кирил Десподов се озова очи в очи с противниковия страж Миле Свилар, но вместо да стреля, той потърси Бърнард Текпетей, макар и безуспешно. До края на полувремето римските “вълци” имаха игрово предимство, но не успяха да го материализират.

След паузата домакините упражниха натиск, който се отплати с гол. Пробив на Каули през центъра завърши с удар по земя в близкия ъгъл.

В търсене на изравнително попадение „римските вълци“ стреляха по противниковата врата, но Оливие Вердон и Антон Недялков се отчетоха с ключови намеси и чистеха току пред голлинията.

В 86-ата минута все пак гостите постигнаха своята цел. Резервата Елдор Шомуродов засече с глава центриране отдясно на Лоренцо Пелегрини за 1:1.

Българският шампион успя да отговори на случващото се по най-добрия начин. В 88-ата минута новото попълнение на „орлите“ Нонато стреля към далечния ъгъл от вътрешността на наказателното поле и оформи крайното 2:1 за “Лудогорец”.