„Реал“ сътвори чудо за 17-и финал в Шампионска лига (видео)

0

Реал (Мадрид) направи чудо срещу Манчестър Сити в Шампионската лига, след като ги отстрани в полуфинала с общ резултат 6:5 и 3:1 във втория мач на „Сантяго Бернабеу“. Невероятното се случи за Реал в последната минута на редовното време, когато при 0:1 21-годишната резерва Родриго Силва вкара два гола в рамките на минута и изпрати мача в продължения. Той се превръща и в първият футболист, който вкарва два гола след 90-ата минута в редовното време на Шампионската лига в цялата й 30-годишна история – от 1992-а година насам. В продълженията пък вездесъщият Карим Бензема вкара от дузпа за крайното 3:1 за „кралския“ клуб.
„Белите“ се класираха за финалната битка за трофея с общ резултат 6:5, след като първият мач на „Етихад“ завърши 4:3 за „гражданите“. „Реал“ ще излезе срещу Ливърпул на 28 май в Париж в опит да седне на трона в Европа за 14-ти път. Това ще е 17-ти финал за „Краля“ на Европа.