Резил! „Иртиш“ изхвърли „Левски“ от Лига Европа

3

Сините загубиха с 0:2 от казахстанския „Иртиш“ във втория мач от първия предварителен кръг в Лига Европа и след 0:0 в първата среща безславно напускат надпреварата.

На стадион „Централни“ в Павлодар възпитаниците на Николай Митов изиграха безобразен мач. Още в 6-ата минута Мухутдимов получи топката почти на тъчлинията отдясно, центрира около точката на дузпата, където Мурзоев бе оставен абсолютно непокрит и с глава прати топката в десния ъгъл на вратата на Пламен Илиев.

Шест минути по-късно Даниел Димов, който започна мача като централен защитник, сгреши фатално, след като събори в наказателното поле откъсващия се Бакаев. За проявата си Димов получи директен червен картон от австрийския рефер на двубоя Харкам. Зад топката на бялата точка застана потърпевшият Бакаев, който бе безкомпромисен и даде солидна преднина на своя тим.

До края на мача „сините“ не успяха да намери верния път към вратата на своя противник и записаха трагичен резултат в европейското си участие този сезон.