Рикардо „хвърли бомбата“ на „Спа“

0

f1_Belgian Grand Prix45Австралиецът опроверга очакванията за безапелационен успех на „Мерцедес“ и с брилянтно каране записа третата си победа от началото на сезона във Формула 1. Той измина 44-те обиколки на пистата „Спа“ за 1:24:36.556 часа, със средна скорост 214,432 км/ч. Втори, на 3.383 секунди след него финалната линия пресече водачът в генералното класиране Нико Розберг (Мерцедес), третото място на подиума зае Валтери Ботас от екипа на „Уйлямс“.

Развоят на състезанието вероятно ще обтегне отношенията между двамата пилоти на „Мерцедес“ Нико Розберг и Люис Хамилтън. Розберг се забави от полпозишъна и опита да си върне първата позиция на спирането за „Ле Комб“. Той атакува от външната страна, но закачи и спука задна лява гума на Хамилтън. Британецът успя да стигне от бокса, но в крайна сметка така и не успя да завърши състезанието. Стюардите определиха контакта като състезателен инцидент и той не бе разследван

Отпадането на Хамилтън позволи на Розберг да увеличи преднината си на върха във временното класиране до 29 точки седем кръга преди края на шампионата.