Розберг с впечатляваща победа в Шанхай

0

Германецът измина 56-те обиколки на пистата в Шанхай за 1:38:53.89 часа. Това е шеста поредна за Розберг и общо 17-а в кариерата му. Германецът увеличи аванса си на върха в генералното класиране пред съотборника си Люис Хамилтън.

Втори, на 37.776 сек. завърши Себастиан Фетел с Ферари, третото място на подиума зае пилотът на Ред Бул Даниил Квят.  Място в десетката намериха още: 4. Даниел Рикардо (Ред Бул); 5. Кими Райконен (Ферари); 6. Фелипе Маса (Уйлямс); 7. Люис Хамилтон (Мерцедес); 8. Макс Верстапен (Торо Росо); 9. Карлос Сайнц (Торо Росо); 10. Валтери Ботас (Уйлямс).

Немецът стартира от първа позиция и не даде никакъв шанс на конкурентите си, за да стигне по категоричен начин до шести пореден успех в шампионата. Състезанието бе много интересно, като стартът предизвика някои размествания в челото. Двете Ферарита пострадаха от сблъсъците на старта, като Кими Райконен трябваше да мине през бокса за смяна на предното крило на болида му, след като бе ударен от съотборника си Себастиан Фетел.

Същото се наложи и на Люис Хамилтън, и на Ромен Грожан. Болидът на британеца бе закачен от Фелипе Насър и също трябваше да спре в бокса за смяна на предно крило.

Наложи се влизането на кола за сигурност, а при спирането в бокса на болидите, Себастиан Фетел пък мина леко рисковано край двама от конкурентите си. Рикиардо пък спука задна лява гума и трябваше да мине през бокса, изпускайки лидерската позиция.