„Русчук“ остана в Русе

0

dunav8806_sfantul_george-kupa11В изключително интересен мач „сините феи“ победиха румънския представител в Лига Европа „Сфънтул Георге“ с убедителното 100:84 и с три победи спечелиха силния международен турнир „Русчук“.

Интрига имаше само в първата част, която завърши 29:28 за селекцията на Георги Божков. От този момент русенки успяха да неутрализират най-силното оръжие на румънския тим – Саманта Прахалис намериха и безапелационно диктуваха развоя на събитията на терена, на моменти преднината им надхвърляше 20 точки. През третата част румънките опитаха да обърнат развоя на нещата, но единственото, което успяха да направят, беше да съкратят разликата до 11 точки. Последната четвърт русенки изиграха тактически, а минута преди последната сирена една от най-активните на терена – Шанте Люис направи резултата трицифрен, нещо което не се среща особено често в женския баскетбол.

dunav8806_sfantul_george-kupa35Най-резултатна в мача бе Радостина Димитрова от „Дунав“, която вкара 29 точки. Шанте Еванс направи дабъл-дабъл с 26 точки и 16 борби, сънародничката й Тиа Люис записа 18 точки и 11 борби.За румънките най-добре се представи Калис Лойд с 21 точки.

В другия мач от турнира „Нефтохимик“ победи сръбския „Цървена звезда“ с 84:77. Победителките в „Русчук“ – баскетболистките на „Дунав“, бяха наградени от кмета на Русе Пламен Стоилов. На второ място се класира отборът на „Сфънту Георге“, следван от „Нефтохимик“, а четвърти остана „Цървена звезда“.