Русенец с шампионска титла от Балканиадата в Истанбул

0

Русенецът Венелин Георгиев донесе единствената титла за България от Балканиадата по лека атлетика за юноши и девойки в Истанбул.

18-годишният възпитаник на Венета Симеонова и Груди Грудев спечели златно отличи в дисциплината 200 м., след като спря хронометрите на 21.29 сек. Макар все още да е във възрастовата група юноши – старша възраст, състезателят на СКЛА „Локомотив“ е вицешампион на България и при мъжете

Това бе единственото златно отличие да българския отбор. В останалите дисциплини атлетите ни завоюваха още четири медала – по два сребърни и бронзови. Евгени Енев на овчарски скок остана втори с 4.90 м., а Валентин Андреев спечели сребърен медал в хвърлянето на чук.

Яна Копчева се класира на трето място в тласкането на гюле с постижение 13.28 м., също бронзово отличие завоюва и Добромир Николов на 110 метра с препятствия, който финишира за 14.25 секунди.