Русенка ще участва на турнир в академията на великия Надал

0

Представителката на ТК „Приста2011“ Никол Нунева ще вземе участие в международен турнир от  серията Киндер +, който ще се проведе на кортовете на тенис академията на една от най-големите звезди в световния тенис – Рафаел Надал.

Русенката спечели първо място в групата на 12-годишните, побеждавайки убедително на финала варненката Рада Колева.

Надпреварата, която бе последна от серията Киндер + се проведе през уикенда в Русе. Двата тенис комплекса в града събраха най-добрите подрастващи тенисисти в страната – победителите от първите осем турнира от веригата. Комплексът в Парка на възрожденците „приюти“ децата от 9 и до 10 години, този в Парка на младежта събра по-големите – 10 и 11-годишните.

Първо място при момичетата до 9 години зае Карла Бързакова, второ Татиана Чушева и трето Рамона Алексеева. При момчетата първи стана Даниел Васев, а Теодор Николчовски и Даниел Ценов се наредиха съответно втори и трети.

До 10 години златото спечели Мая Мичева, втора бе Рая Петкова и трета Изабела Жечева. От момчетата първи се класира Бруно Дженев, втори Емил Алексиев и трети Георги Димитров.

Първото място при момчетата до 11 г. спечели Дамян Аврамовски (ТК „Бароко Спорт“, гр.София). Втори се класира Светослав Кулинкин (ТК „Хасково 2015“, гр.Хасково), трети е Самуил Пиронков (ТК „Пиронкови“, гр.Пловдив), а четвърти Филип Ненчев (ТК „Враца 2013“, гр.Враца).

Във финала при момичетата до 11 г. Рая Маркова (ТК „Августа Траяна“, гр.Стара Загора) победи Лара Борисова (ТК „Бароко Спорт“, гр.София) с 6-0. В мач за третото място Михаела Колячева (ТК „Люлин 6“, София) се наложи над Мелани Стоичкова (ТК „Виа Тенис Стар“, гр.София) с 6-2.

Във финала при момчетата до 12 г. Димитър Топчийски (ТК „Про спорт“, гр.София) победи Максим Толчев (ТК „Про спорт“, гр.София) с 6-4. В мач за третото място Адриан Христов (ТК „Дема“, гр.София) се наложи над Дениз Билир (ТК „Испано“, гр.Варна) с 6-3.

Във финала при момичетата до 12 г. Никол Нунева (ТК „Приста 2011“, гр.Русе) победи Рада Колева (ТК „Супер Спорт“, гр.Варна) с 6-0. В спор за третото място Радина Средкова (ТК „Про спорт“, гр.София) се наложи над Дара Димитрова (ТК „Бароко Спорт“, гр.София) с 6-1.

Наградата за честна игра беше присъдена на Дара Димитрова (ТК „Бароко Спорт“, гр.София).