С 10 души Германия обърна мача с Швеция

0
С 10 души Германия

Макар че завърши мача с 10 души, Германия достигна до невероятен успех над Швеция, надвивайки „тре крунур“ с 2:1. Успехът дойде съвсем заслужено за немския отбор, който доигра последните 10 минути с човек по-малко, след като Жером Боатенг получи червен картон.

Ола Тойвонен даде аванс за шведите в 32-рата минута, а Марко Ройс изравни в 48-ата. Неговият гол сложи край на серия на шведския вратар Олсен без допуснат гол. За последно той бе вадил топката от мрежата си на 10 октомври миналата година в среща с Холандия, а серията му продължи 548 минути.

В герой за германците се превърна халфът Тони Кроос, който с кинжален удар от пряк свободен удар матира шведите в 93-тата минута.

За първи път от 1998 година националният отбор на Германия обръща среща на Световно първенство, след като изостава с един гол. На Мондиала във Франция Маншафта обръща Мексико, за да стигне до крайния успех.

Всичко в тази група ще се реши в заключителния трети кръг, в който отборът на Льов ще играе с аутсайдера Южна Корея, а Швеция – с Мексико. “Ацтеките” са първи в група F с пълен актив от 6 точки, Швеция и Германия имат по 3, Южна Корея – 0.