С 10 души опашкаря „Монтана“ измъчи „Дунав“

0

Въпреки че повече от половин час „Дунав“ игра с човек повече, „Дунав“, който доскоро оглавяваше таблицата за класиране в Първа професионална лига, не можа да се наложи над опашкаря „Монтана“.

dunav-montana26Под проливния дъжд на ст. „Лудогорец Арена“ двата отбора завършиха наравно – 1:1. „Монтана“ откри в 9-ата минута. Маркиньос центрира и топката попадна на главата на Иван Михов, който я прати във вратата на „Дунав“ за 0:1.

Последва тотален натиск на „Дунав“, но все в последния момент нещо не достигаше, за да влезе топката в мрежата на вратарят на гостите Христо Иванов, който стана безспорния герой на мача, спасявайки няколко невероятни положения. Без да се омаловажават изявите на капитана на „Монтана“, не може да не се отбележи и фактът, че на няколко пъти и гредата бе добър негов помощник.

dunav-montana-karton49Повече от половин час дунавци играха с човек повече, след като за втори жълт картон в 57-ата минута съдията Тихомир Алексов изгони Раиф Мурадов. Трябваше да минат обаче повече от 20 минути, докато дунавци успеят поне да възстановят головото равенство на терена. Това стана в 81-ата минута. Бранимир Костадинов центрира отдясно към далечната греда, където беше Васил Шопов. Влезлият като резерва нападател успя  да плъзне топката край Иванов и изравни. Пет минути по-късно непростим пропуск направи Мирослав Будинов, който се откъсна в наказателното поле, но стреля отстрани на мрежата и пропиля страхотния шанс. dunav-montana38В последната минута от редовното време пък Бранимир Костадинов нацели гредата, която за пореден път беше най-верният помощник на Христо Иванов, и отново гол не падна. До края вратарят имаше още няколко ключови намеси, но заключи вратата си и не пусна нов гол в нея.

Така „Монтана“ взе втората си точица навън и вече е с 5 точки в актива си. „Дунав“ има 18, с колкото е и „ЦСКА-София“, но русенският тим победи в прекия сблъсък и е пред „червените“.