С човек по-малко Коста Рика изхвърли Гърция аут от Мондила

0

Това е първо класиране в историята на костариканците на този етап от Мондиала.  Подвигът на костариканците е още по-голям, като се има предвид, че близо час играха с 10 човека. Вратарят Кейлор Навас стана големият герой за костариканците, след като спаси две стопроцентови положения през игровите минути, а след това отрази и дузпа, бита от Теофанис Гекас.

costa_rica-grece02Редовното време и продълженията завършиха 1:1. Брайън Руис откри в 52-ата минута с точен удар от границата на пеналта. В 66-ата минута южните ни съседи получиха числено предимство, след като за втори жълт картон бе изгонен Оскар Дуарте, но успяха да изравнят едва в 91-та минута, когато Папастатопулос преодоля Навас.

В двете продължения Гърция имаше предимство и търсеше гола, но така и не успя да вкара и се стигна до дузпи. При тях Теофанис Гекас направи единствения пропуск, докато костариканците вкараха и петте си дузпи и по този начин стигнаха до крайния успех.