С хеттрик на Коконов „Дунав“ победи „Спартак“ (Пл) в контрола

0
С хеттрик на Иван Коконов „Дунав“ победи

С хеттрик на Иван Коконов „Дунав“ победи с 3:2 третодивизионния „Спартак“ в контролна среща, играна в Плевен.

Домакините откриха 10 минути след началото на двубоя с гол на Ивайло Раденцов от дузпа, отсъдена за нарушение Преслав Петров. До края на първото полувреме, въпреки усилията, дунавци не можаха да променят резултата.

Това обаче стана след почивката. Само 2 минути след подновяването на играта Иван Коконов откри головата си серия. Десет минути по-късно пак той обърна резултата в полза на русенския тим, след пас на Балджийски. Три минути по-късно светлосиньото крило оформи своя хеттрик. Мухамаду Ндиайе стреля силно, вратарят на плевенчани изби топката, а при добавката Коконов бе безпогрешен за 1:3.

В 62-рата минута домакините успяха да върнат едно попадение за 2:3, при който резултат завърши контролата.

Първоначално русенци трябваше да играят с румънския Волунтари в Букурещ, но проверката бе отменена вчера заради голям брой контузени играчи в румънския тим. Дунавци реагираха бързо и осигуриха мач със Спартак (Плевен).