Съдийска „тесла“ изхвърли „смърфовете“ от Лига Европа

0

Не без „помощта“ на съдията Харм Осмерс „Локомотив“ (Пд) загуби от „Тотнъм“ с 1:2 мача от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

В средата на второто полувреме „смърфовете“ откриха резултата чрез резервата Георги Минчев.

Малко след това, в 78-ата минута дойде и най-скандалният момент в мача, след като главният съдия Харм Осмерс отсъди дузпа за „шпорите“ за игра с ръка на Диниш Алмейда и изгони бранителя на пловдивчани. Германският рефер не видя преди това нарушение на Хари Кейн срещу Мартин Луков. Хари Кейн застана зад топката при 11-метровия наказателен удар и с удар в горния десен ъгъл изравни – 1:1.

Веднага след това арбитърът показа и втори жълт картон на Бирсент Карагарен и остави домакините с девет души.

Три минути по-късно Лукас Моура центрира по земя в наказателното поле, където Танги Ндомбеле стреля слабо към вратата на Мартин Луков, но топката залъга стража и бавно влетя в мрежата..