САЩ изгоряха в ада на „червените дяволи“

0

Ромелу Лукаку изпрати „червените дяволи“ на четвъртфинал, след като „златната смяна“ на Марк Вилмотс изработи победата над САЩ. В редовното време мачът завърши 0:0.

belgia_usa02На „Арена Фонте Нова“ в Салвадор двата отбора се развихриха след последния съдийски сигнал за 90-те минути. Кевин де Брюин и Ромелу Лукаку се разписаха в 93-та и 105-та минута, а Джулиън Грийн намали в 108-та.

Като цяло втората част на продълженията беше с тотална доминация на САЩ и белгийците имаха известна доза късмет, за да не получат втори гол, който да доведе до дузпи. Вратарят им Тибо Куртоа показа класа, като изби сигурен гол на излезлия сам срещу него Клинт Демпси и се справи в още няколко опасни ситуации, за да класира страната си за първия си четвъртфинал от 1986 г. насам. Там Белгия ще срещне Аржентина.