Сензация в група „В“ – Уелс финишира първи

0
Уелс

На второ място в групата приключи Англия, след нулево равенство със Словакия, която

събра четири и сега ще чака развоя от останалите групи, за да разбере дали ще продължи напред като един от четирите най-добри отбори, докато Русия си заминава в къщи.

В Тулуза тимът на Уелс за малко не успя да открие резултата още в самия старт на мача, след като Гарет Бейл нахлу в противниковото наказателно поле и стреля опасно, но Акинфеев отби топката. В 11-ата минута Аарън Рамзи бе изведен на добра позиция след грешка на руснаците в отбрана и хладнокръвно простреля вратата на Русия – 1:0 за Уелс. В 20-ата минута възпитаниците на Крис Коулман нанесоха нов удар – защитникът Нийл Тейлър се озова сам срещу Акинфеев и от втория си опит успа да прониже мрежата му. Класическото 3:0 оформи Гари Бейл в 67-ата минута.

Успехът донесе на дебютантите първо място в групата, докато отборът на Русия приключва на последното място и ще бъде запомнен единствено с изстъпленията на феновете в Марсилия преди мача с Англия.

В Сент Етиен през първото полувреме англичаните владееха повече топката и доминираха на терена, но създадоха само една по-сериозна възможност – изстрел на Джейми Варди бе париран от Матуш Козачик. След почивката играта се оживи и Словакия първа имаше възможност да поведе, след като Крис Смолинг допусна груба грешка, опитвайки с гърди да върне топката към Джо Харт. Роберт Мак пръв стигна до топката, но не успя да я насочи към вратата. В следващите три-четири минути и двата отбора пропуснаха по едно положение. В 62-ата минута Деле Али веднага след влизането си в игра пропусна да отбележи първия си гол на европейски финали – ударът на младия халф на Тотнъм бе избит почти от голлинията от Мартин Шкъртел. Резултатът явно устройваше и двата отбора и двубоят приключи без отбелязан гол.