„Сервет“ изхвърли „Лудогорец“ от Лигата на конференциите

0

„Лудогорец“ приключи с европейското си участие за сезон 2023/24. На стадиона в Разград българският шампион, в състава на който нямаше нито един български футболист, загуби реванша срещу Сервет с 0:1 и отпадна от Лигата на конференциите. Първата среща в Швейцария завърши при нулево равенство и така с общ резултат 1:0 играчите на Рене Вайлер продължават към осминафиналите. На „орлите“ не помогна и присъствието на Бойко Борисов, който бе на стадиона за да наблюдава двубоя.

Двубоят започна по кошмарен начин за българския шампион, който допусна гол още в 6-ата минута. Тимоте Коня пресече пас назад на Клод Гонсалвеш и се отскубна сам срещу вратаря, за да открие резултата.

Постепенно „орлите“ установиха контрол над играта. В 12-ата минута домакините можеха да върнат гола, но но Джереми Фрик спаси изстрела на Квадво Дуа.

След почивката на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград домакините упражниха натиск. Този път на вратаря на гостите му се наложи да предотвратява удари на Квадво Дуа, Ноа Сонко Сундберг и Кайо Видал.

До края на срещата Кайо Видал отново имаше добра възможност да възстанови равенството, но стражът на швейцарския тим отново се справи.