Северна Ирландия с първа победа на първенството на Стария континент

0

Футболистите на Майкъл О’Нийл победиха с 2:0 състава на Украйна в мач от група С на Евро 2016. Гарет Макоули даде преднина на своя тим в 49-ата минута, а крайното 2:0 оформи влезлият като резерва Найъл МакГин в 96-ата минута.

euro2016-north_ireland-ukraine01Срещата предложи много равностойна игра, като през първата част и двата тима не успяха да създадат много голови положения пред вратата на противника. Второто полувреме обаче започна отлично за северноирландците, които откриха резултата още в 49-ата минута. Отлично центриране от пряк свободен удар на Оливър Норууд намери в наказателното поле останалия непокрит Гарет Макоули, който с глава се разписа за 1:0. Малко по-късно над Лион се изсипа градушка, заради която двубоят беше прекъснат за няколко минути.

Северна Ирландия - първа победаУкраинците опитаха да изравнят резултата, но вместо това играчите в “зелено” стигнаха до втори гол в допълнително време на двубоя. В негов автор се превърна Найъл МакГин, който се разписа в 96-ата минута. Така Северна Ирландия се изравни с отборите на Германия и Полша с по 3 точки, докато Украйна остава на дъното на таблицата без спечелена точка. В следващия кръг северноирландците се изправят срещу световните шампиони от Германия, а украинците – срещу Полша.