Шампион на рали очаква книжка през Новата година

1

Михаил е най-младият шампион в историята на автомобилния спорт у нас, каза треньорът му Николай Николов. Любопитна подробност е, че Мишо, който се състезава с автомобил „Ситроен С2“, става държавен първенец без да има шофьорска книжка. Миналата година е получил лиценз за състезания от автомобилната федерация, но съгласно условията на лиценза има право да управлява автомобила само в състезателните отсечки, в преходните етапи зад волана на автомобила е навигаторът Васил Георгиев. Мишо, който е ученик в частната гимназия „Джон Атанасов и тази година ще навърши изискваните от закона 18 години, очаква през Новата година книжка за правоуправление, поне кл. „В“, за да може да участва и в международни състезания.

Първите си стъпки в автомобилния спорт Мишо прави едва 8-годишен, под ръководството на дядо си. Първите му стъпки са с „Лада Самара“, който според експерти е може би най-подходящия за начинаещи автомобил. След това преминава на „Опел Корса“, с който миналата година заема почетното 6-то място в държавния шампионат. С новия „Ситроен“, с мощност 160 к.с., тази година се изкачва на най-високото стъпало на подиума в класа си и заема второ място в генералното класиране на непрофесионалните пилоти.