Шампионска лига: „Белият балет“ с комфортен аванс, „Ман. Сити“ трудно надви „Борусия“

0
„РБ Лайпциг“ и „Аталанта“

„Реал“ (Мадрид) победи с 3:1 „Ливърпул“ и е фаворит за класиране на полуфиналите в Шампионската лига. Тимът на Зинедин Зидан изигра един от най-силните си мачове през сезона, а гостите за пореден път станаха жертва на груби индивидуални грешки и ще трябва да правят обрат на „Анфийлд“, за да елиминират рекордьора по европейски клубни титли.

Първия гол вкара Винисиус Жуниор след прекрасен извеждащ пас на Тони Кроос в 27-ата минута, а в 36-ата Марко Асенсио удвои след неумело връщане с глава на Трент Александър-Арнолд. В началото на втората част Мохамед Салах намали, но в 65-ата минута Винисиус се разписа за втори път и осигури добър аванс на „белите“ преди ответния двубой следващата седмица.

В другия двубой „Манчестър Сити“ победи трудно у дома „Борусия“ (Дортмунд) с 2:1 и взе минимален аванс преди реванша.

„Гражданите“ имаха инициативата в началото. Домакините материализираха превъзходството си в 19-ата минута, когато Рияд Марез върна към Кевин Де Бройне и белгиецът преодоля Марвин Хитц за 1:0.

Развръзката на мача дойде в неговия край. В 84-ата минута Холанд даде страхотен пас на Марко Ройс, който излъга Едерсон и изравни резултата.

В 90-ата минута Гюндоган овладя топката, пусна към Фоудън, който разстреля Хитц за 2:1