Шампионска лига: Ман. Сити оцеля в Мадрид, голов спектакъл на “Анфийлд” (видео)

0

Манчестър Сити се класира за полуфиналите на Шампионската лига след драматичен реванш срещу Атлетико Мадрид. Двубоят в испанската столица завърши без голове, но „гражданите“ продължиха напред заради успеха с 1:0 преди седмица на своя стадион и в следващия кръг ще се изправят срещу Реал Мадрид.
Сблъсъкът на „Уанда Метрополитано“ в никакъв случай не беше скучен. Атлетико игра предпазливо до почивката, но през второто полувреме притисна гостите и тимът на Гуардиола се огъна. Положения пред Едерсон не липсваха, но гол във вратата на Сити така и не падна.

Ливърпул достигна до полуфиналите в Шампионската лига, след голов спектакъл с португалския Бенфика. Ибрахим Конате откри в 21-ата минута за домакините с глава след изпълнение на ъглов удар. Само 10 минути по-късно Гонсало Рамос изравни, като голът беше прегледан с ВАР поради съмнение за засада, но в крайна сметка беше зачетен. В 55-ата минута Ливърпул отново излезе напред с гол на Роберто Фирмино. Десет минути по-късно бразилецът отбеляза и втория си гол в мача. В 73-ата минута влезлият като резерва Роман Яремчук намали на 2:3, в 81-ата Дарвин Нунес изравни. В добавеното време той вкара нов гол, но попадението беше отменено поради засада.