Шампионска лига: „Ман. Сити“ започна с победа защитата на титлата (видео)

0

Манчестър Сити започна защитата на титлата си в Шампионската лига. В мач от Група G „гражданите“ победиха с 3:1 гостуващия Цървена звезда (Белград).
Изненадващо „Звезда“ поведе с гол на Осман Букари в края на първото полувреме, но Хулиан Алварес изравни веднага след подновяването на играта. В 60-ата минута аржентинецът направи 2:0 от пряк свободен удар и грешка на вратаря Омри Глейзър, а Родри оформи крайния резултат в 72-ата минута.
В другия мач ат групата РБ Лайпциг победи със същия резултат швейцарския Йънг Бойс.

В група „Н“ Жоао Феликс отбеляза две попадения и направи асистенция за убедителната победа на Барселона над белгийския шампион Роял Антверп. Жоао Феликс откри резултата в 11-ия с удар в близкия ъгъл, а осем минути по-късно асистира на Роберт Левандовски за 2:0. В 22-ата минута защитникът Йеле Батай след центриране на Рафиня вкара топката в собствената си врата. Гави направи 4:0 в 54-ата, а Феликс реализира петото попадение с удар към далечната греда 12 минути по-късно.
Порто спечели другия мач в групата с 3:1 срещу Шахтьор Донецк, който играе домакинските си мачове в Хамбург този сезон. Вандерсон Галено вкара първите две попадения, а после асистира за третото на Мехди Тареми.

Френският национал Килиан Мбапе беше точен от дузпа за успеха на Пари Сен Жермен срещу Борусия Дортмунд с 2:0, а в същата група „F“ Нюкасъл се завърна в елитния турнир след две десетилетия, за да завърши 0:0 срещу италианския Милан.
В група E вратарят на Лацио Иван Проведен вкара гол и донесе точката 1:1 срещу Атлетико Мадрид. В петата минута на добавеното време стражът засече с глава центриране на Луис Алберто. Той стана първият вратар, отбелязал гол в мач от Шампионската лига след Вънсент Ениема от Нигерия за Апоел Тел Авив преди 13 години, и едва четвъртият в историята на турнира.
Фейенорд спечели с 2:0 над Селтик, който доигра мача с девет души, след като Густав Лагербиелке и Один Тоаго Холм бяха изгонени. Домакините стигнаха до успеха с попадения на Калвин Стенгс в 45-ата и Алиреза Яханбакш в 76-ата минута.