Шампионска лига: „Виляреал“ прекъсна серията на Байерн, Бензема нокаутира „Челси“ (видео)

0

видеа)„Виляреал“ прекъсна серията от 19 мача без загуба като тост на „Байерн“.

Мюнхен с 1:0 в първия ¼-финал в турнира Шампионска лига между двата тима. Само след 8 минути игра домакините откриха резултата. Дани Парехо намери Арно Данжума, който бе точен за 1:0. Въпреки че привидни владееше инициативата, до края на двубоя Байерн не успя да създаде голови положения и да промени резултата.

Реваншът е на 12 април в Германия.

В другия мач от тази фаза на турнира Реал Мадрид победи с 3:1 като гост Челси.

Карим Бензема откри резултата в 21-ата минута след гол с глава, а 3 минути след това отново французинът разстреля Менди за втори път.

В 40-ата минута Челси върна един гол. Жоржиньо намери Хаверц и германецът с глава направи Куртоа безпомощен за 1:2. Бензема обаче оформи хеттрика си в началото на второто полувреме след грешка на Менди. Вратарят на лондончани излезе да посрещне топката извън наказателното поле и даде пас към Рюдигер, а французинът го пресече, открадна коженото кълбо и прати топката в празната врата за 3:1 от около 25 метра.

Реваншът е на „Сантяго Бернабеу” на 12 март.