„Шериф“ шокира „Реал“ в Мадрид, Меси с първи гол за ПСЖ (видео)

0

Дебютантът в Шампионската лига „Шериф“ (Тираспол) шокира рекордьора по трофеи в турнира „Реал“ (Мадрид), побеждавайки го с 2:1 на „Сантяго Бернабеу“ в мач от група D на най-комерсиалния футболен турнир.
Първото попадение за тима от Молдова отбеляза нападателят Джасур Якшибаев в 25-ата минута. Карим Бензема изравни от дузпа в 65-ата минута. В самия край на мача гостите отново поведоха с попадение на Себастиен Тил.

В другия мач от групата „Шахтьор“ и „Интер“ завършиха 0:0
„Пари Сен Жермен“ победи „Манчестър Сити“ с 2:0 в дербито на група „А“. Попаденията за парижани реализираха Идриса Гей и Лионел Меси във всяко едно от двете полувремена. Това бе първи гол на аржентинската суперзвезда с екипа на френския гранд.
В другия мач Брюж спечели първата си победа в групата, след като надделя с 2:1 над РБ Лайпциг в Германия.

„Атлетико“ (Мадрид) обърна „Милан“ с 2:1 в изключително драматичен мач от втория кръг в група „В“. „Росонерите“ бяха близо до първата си победа в турнира след пауза от 7 години, но допуснаха два късни гола, дело на Антоан Гризман и Луис Суарес от дузпа. За домакините точен беше Рафаел Леао в 20-ата минута, но малко по-късно Франк Кесие получи червен картон и принуди съотборниците си да играят с човек по-малко повече от час.
В същата група „Ливърпул“ записа внушителен успех при визитата си на „Порто“. Английският гранд надделя с 5:1 на „Ещадио до Драгао” По два гола за успеха в Португалия вкараха Мохамед Салах (18, 60) и Роберто Фирмино (77, 80), а другото попадение за „червените” заби Садио Мане в последната минута на първото полувреме. Почетният гол за „драконите” бе дело на Мехди Тареми в 75-ата минута.

Така „Ливърпул“ вече е с две победи от два мача и е еднолично на върха в групата с шест точки. Втори остава „Атлетико“ (Мадрид) с четири точки, а „Порто“ е трети с една. На последното място без актив е италианският „Милан“.
Аякс постигна очаквана втора победа в група „С“. След като в първия кръг нидерландският шампион разби с 5:1 като гост Спортинг, сега тимът на Ерик Тен Хаг надигра с 2:0 Бешикташ на „Хохан Кройф Арена“. Стивън Бергхаус (27′) и Себастиан Алер (43′) донесоха успеха на домакините.
В другия мач от групата Борусия (Дортмунд) победи Спортинг (Лисабон) с 1:0. Голът за успеха на германците вкара Дониел Мален в 35-ата минута.