ШЛ: Холанд вкара 5 на РБ Лайпциг за разгромна победа на Сити (видео)

0

Манчестър Сити постигна разгромна победа със 7:0 при домакинството си на РБ Лайпциг в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига.

В герой за “гражданите” се превърна Ерлинг Холанд, който отбеляза цели пет гола, ставайки едва третият играч в историята на Шампионската лига, записвал подобно постижение. Халанд се нареди и до Лео Меси, който до този момент беше единственият футболист в турнира с пет гола в елиминационен мач. За целия сезон във всички турнири норвежецът вече има и пет хеттрика, което е с три повече от всеки друг играч в петте големи европейски лиги.

Халанд записа хеттрик още през първото полувреме, разписвайки се в 22 25 и 45-ата минути на двубоя. Наказателната му акция продължи и през второто полувреме с попадения в 53 и 57-ата минути. Другите два гола за крайното 7:0 вкараха Илкай Гюндоган в 49-ата и Кевин Де Бройне в последната 0-ата минута от редовното време.