ШЛ: „Реал“ и „Ман. Сити“ изиграха мача на сезона (видео)

0

„Реал“ (Мадрид) и „Манчестър Сити“ изиграха страхотен първи четвъртфинален двубой от Шампионската лига. Публиката на „Сантиаго Бернабеу“ видя два обрата, шест гола, сред които имаше както щастливи такива, така и много красиви, но не и победител.

„Сити“ започна ударно срещата на „Сантяго Бернабеу“ и откри резултата буквално при първата си атака. Грийлиш беше съборен на терена в 38-ата секунда от Чуамени, Статичното положение беше изпълнено от Бернардо Силва, който изненада всички с удар по земя покрай построената стена. Лунин се опита да се намеси, но закъсня фатално и топката влезе в мрежата на домакините буквално с първия удар в мача.

„Реал“ обаче направи обрат само в рамките на две минути – между 12-ата и 14-ата, когато след рикошети първо Рубен Диаш си отбеляза автогол след удар на Камавинга, а след това Родриго прати топката във вратата на Ортега.

„Сити“ обаче не се предаде и след почивката на свой ред направи пълен обрат в рамките на пет минути. Той бе изкован след страхотни голове на Фил Фоудън в 66-ата и Йошко Гвардиол в 71-ата минути. 10 минути преди изтичането на редовното време Федерико Валверде реализира феноменално попадение от воле, засичайки центриране на Винисиус, с което оформи крайното 3:3, оставяйки живи шансовете на кралския клуб за реванша на „Етихад“.