„Сините феи“ без проблеми в двубоя за Купата

0

Срещата бе равностойна само в първите няколко минути. Домакините дори повеждаха на два пъти. След 10 минути игра обаче изоставаха с 13 точки за 10:23. Авансът на дунавки продължи да нараства и на полувремето вече бе 19 точки за 41:22.
След почивката „сините феи“ продължиха да надиграват своя съперник и без особени проблеми оформиха крайното 76:48, с което на практика решиха изхода от 1/4-финала.
За русенския състав Кристина Сантяго завърши с 22 точки, а Зорница Костова добави 12 точки, 8 борби и 5 асистенции.
За домакините най-резултатна бе Клеандра Робъртс с 13 точки, а Вероника Джикова записа с една по-малко – 12.
Втората среща от 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на България, в която „Дунав 8806“ приема „Рилски спортист“ е на 10 февруари, вторник, от 18 ч. в зала „Дунав“. Преди това, на 8 февруари, неделя, също от 18:00 ч. двата състава се срещат в мач от първенството