Сините феи на финал, победиха „Хасково“!

1

Това е четвърти пореден финал и общо седми в 8-годишната история на „сините феи“. След оспорвано първото полувреме шампионките имаха преднина от 37:35 точки на почивката. През третата част домакините направиха обрат, а след тройка на Жени Димитрова поведоха с 52:44 точки.
Гостенките започнаха последната част със серия от 14:2 и излязоха напред в резултата 71:56 шест минути преди сирената, а до края без проблеми доиграха мача.
В спор за титлата баскетболистките от Русе ще играят с Нефтохимик 2010 (Бургас), а Хасково 2012 ще спори с Монтана 2003 за бронзовите отличия в шампионата на България.
Дабъл-дабъл от 22 точки и 15 спечелени борби за успеха на сините феи направи Кристина Сантяго, 20 точки вкара Виолина Кочева, а с по 15 точки завършиха Жаклин Златанова, която спечели и 15 борби, и Радостина Димитрова.
За „Хасково 2012“ Анна Кириенко се отличи с 23 точки и 9 борби, 20 точки и 12 асистенции записа Олга Дубровина, а 18 точки отбеляза Ралица Нанева
На финала русенските момичета ще се изправят срещу традиционния си съперник – „Нефтохимик“. Според предварителната програма първите два мача от серията са в Бургас на 23 и 24 април.