Сините феи отвяха „Нефтохимик“, поведоха в серията

0

В първия мач сините феи сразиха домакина Нефтохимик 2010 със 101-89 и поведоха с 1-0 във финалната серия. Страхотен мач направи капитанът Зорница Костова, която заслужи най-високия коефициент – 26, от състезателките, взели участие в мача. За 32 минути игра Зори записа в актива си 19 точки, 4 спечелени борби и 5 асистенции. Шест от 7-те състезателки, взели участие в двубоя записаха двуцифрен актив, които пък доведе и до първата за сезона победа на феите с над 100 отбелязани в противниковия кош точки! Русенки се откъснаха още в първата част, през цялото време контролираха развоя на играта и водеха в резултат, а в последната част, въпреки отчаяните опити на домакините, направиха силна серия, за да затвърдят успеха.

Най-резултатна в двубоя беше Радостина Димитрова, която записа в актива си 21 точки. С 19 точки се включи капитанката Зорница Костова, 19 точки и 7 спечелени борби за крайния успех добави Кристина Сантяго.
За домакините 21 точки завърши Борислава Христова.