„Сините феи“ победиха носителя на Купата в инфарктен мач

0

Началото на мача с нищо не предвещаваше инфарктния завършек на двубоя. „Сините феи“ започнаха вихрено и вдъхновени от невероятната подкрепа от трибуните дръпнаха с 18:2 на новия носител на Купата на България за по-малко от 5 минути. Въпреки че гостенките се окопитиха и затегнаха редиците, русенки продължиха вдъхновената си игра, като на моменти разликата достигаше 19 точки, а последната сирена дойде при 34:20.
След почивката дунавки продължиха да диктуват темпото и с по-концентрирани действия в двете фази увеличиха още преднината си, която достигна 24 точки. 10 минути преди края пък таблото вече показваше 52:30 в тяхна полза.
В последната част обаче настъпи необясним срив в играта на шампионките. Освен че отстъпиха инициативата на бургазлийки, не можаха да намерят противодействие на „пресата“, която съперничките им приложиха, допуснаха и много брак в атака. Преднината им започна стремглаво да се топи, за да стигне минути и половина преди края до само 5 точки. Все пак момичетата на Георги Божков не позволиха да се стигне до обрат и стигнаха до заслужен, макар и минимален успех с 60:54.
Кристина Сантяго вкара 24 точки и овладя 9 борби, а Радостина Димитрова реализира 20 точки за успеха.
За гостите най-резултатна бе Борислава Христова със 17 точки, а Вера Перостийска добави 11.
Така, 3 кръга преди плейофите, дунавки се доближиха максимално до временния лидер в класирането и са само на 1 точка зад отбора „Нефтохимик“.