„Сините феи“ приключиха сезона с победа

0

Баскетболистките на „Дунав 8806“ приключиха с победа първата половина от надпреварата в дамската НБЛ.

Като гости „сините феи“  се наложиха над „Рилски спортист“ 99:69 в последния мач за сезона.

Момичетата на Георги Божков започнаха много силно и през първата част вкараха 31 точки, срещу едва 13 на съперничките. През втората четвърт, въпреки че отпуснаха малко „мъртвата хватка“, в която бяха притиснали домакините, преднината им надхвърли 20 точки.

Безпроблемно за русенки продължи двубоят и след почивката. „Феите“ методично увеличаваха преднината си и единственото, за което могат да съжаляват е, че един кош не им достигна за да прехвърлят „гросмайсторската“ граница от 100 точки.

Пореден дабъл-дабъл – 23 точки и 10 борби направи Кристина Сантяго, 22 точки наниза Зорница Костова, 20 – Радостина Димитрова, а със 17 точки и 12 борби се включи Жаклин Златанова.

За домакините от „Рилски спортист“ най-резултатна беше Клиандра Робъртс, която вкара 16 точки.