Сините феи с трета поредна титла!!!

0

dunav8806-levski-final21В решителния пети мач от шампионската серия сините феи победиха „Левски“ със 76 : 61 и завоюваха шампионската титла.  Това е трета поредна титла за русенския тим и четвърта в историята на клуба.

Столичанки водеха в резултата само в продължение на 4 секунди – от 21-ата до 33-ата секунда след началото на двубоя. Шаръл Алън откри резултата за гостенките, но само 4 секунди по-късно Таня Чиров изравни. От този момент нататък селекцията на Стефан Михайлов постоянно беше в ролята на догонващ.

След 6 минути игра авансът на сините феи бе 8 точки, но пропуски на Еванс, Костова и Димитрова позволиха на съперничките им до края на първата част да съкратят разликата до 4 точки.

dunav8806-levski-final-evans45В началото на втората част „сините“ даже успяха да изравнят резултата 22:22, но тогава последва силна серия от 14 безответни точки на „Дунав“, които на практика решиха крайния изход от развоя на мача.

dunav8806-levski-final-radostina23След почивката русенки контролираха мача и не позволиха „сините“ да се доближат до тях и да ги застрашат. Разликата методично набъбваше, като 2 минути и половина преди последната сирена достигна внушителните 20 точки. Георги Божков даже пусна в игра и младата Л. Тодорова, която записа повече от минута игра в шампионския мач. Логично „сините феи“ заиграха „за време“ и в края близо 1500-те зрители в залата изригнаха : „Дунав шампион!“

dunav8806-levski-final-evans25Радостина Димитрова бе най-резултатна за шампионките със 17 точки. По 14 пък добавиха Таня Чиров и Кристина Сантяго, която беше обявена за MVP на плейофната серия на шампионата. Най-полезния състезател в този мач обаче беше Шанте Еванс,  която с дабъл-дабъл от 13 точки и 16 спечелени борби, към които добави и 6 асистенции, заслужи най-високия коефициент – 27, от участничките в мача.

За гостите от София с 15 точки завърши Шарел Алън, а с по 14 са Наташа Попович и Христина Иванова.