Сините феи с втора европобеда, рекорден зрителски интерес!

0

Във втория си домакински мач момичета на Георги Божков победиха руския „Енергия“ с 80:61. Двубоя на сините феи наблюдаваха близо 2000 зрители, което е абсолютен рекорд по посещаемост на мач от дамското първенство, толкова публика не е имало и на мачовете на националния отбор!
Юрика Брукс откри с „тройка“, след което до края на първата част разликата в полза на русенските момичета стана двуцифрена – 22:12. През втората част обаче последва срив в играта на русенските момичета, което позволи на тима от Иваново в края на полувремето да съкрати изоставането си до само една точка – 33:31.
dunav8806-energiya03След почивката обаче сините феи намериха верния ритъм и разликата в тяхна полза започна да расте. В края на третата част тя бе седем, а последната сирена дойде при 19 точки в тяхна полза!
dunav8806-energiya-brandon26Страхотен мач направи Дженифер Брандън, която записа невероятен дабъл-дабъл от 26 точки и 23 борби! Юрика Брукс добави 17 точки за успеха, а Радостина Димитрова – 15.
За руския тим Виктория Медведева вкара 13 точки, а по 10 реализираха Диана Сазонова, 200-сантиметровата Олга Жужгова и Александра Марченкова.
След третия кръг сините феи са на второ място в група „Д“ с актив от 2 победи и 1 поражение, което им дава значителни шансове да продължат в следващия етап на надпреварата.
Лидер в групата с пълен актив от 3 победи е отборът на Истанбулския университет, който вчера надигра като гост шведския „Люлео ББК“ с 86-77. Следващото изпитание за русенки е на 3-и декември, когато в зала „Булстрад Арена“ ще приемат турския тим.