„Сините феи“ в битка за четвърта поредна титла

0

При успех, това ще бъде рекордна четвърта поредна титла за сините феи. В четвъртък, 23 април, те ще се изправят срещу своя стар противник „Нефтохимик 2010”.
И двата отбора спечелиха полуфиналните си серии с по 3:0 победи. През редовния сезон си размениха по две загуби, като бургазлийки доминираха в двата мача през есента, а русенки взеха пролетните двубои.
По думите на наставника Георги Божков, всички състезателки са здрави и се готвят усилено за първите два мача в Бургас. Той отчита големия опит, който има съперникът, но е категоричен, че русенския тим си има своите „оръжия“. Според него, решаващо за успеха ще бъде кой от двата състава ще успее да наложи своя стил на игра. „Трябва да избягаме от техния ритъм и да наложим много по-бърза и динамична игра“, категоричен е наставникът.
Разчита и на помощта на русенската агитка, която и този път ще превземе залата в Бургас.