Сити триумфира в Шампионска лига след успех над Интер (видео)

0

Манчестър Сити за първи път в историята си спечели Шампионска лига, след като на финала в Истанбул победи много трудно с 1:0 Интер.
В герой за „Гражданите“ се превърна Родри, който вкара единствения гол в големия мач в 68-ата минута. „Нерадзурите“ можеха да изравнат само 120 секунди по-късно, след като Федерико Димарко с глава прехвърли Едерсон, но горната греда спаси англичаните. После удар на Ромелу Лукаку, който бе оставен непокрит във вратарското поле, попадна право в ръцете на вратаря. Минута преди края на редовното време пак той можеше да прати финала в продължения, но направи фрапантен пропуск.
Успехът направи „Сити“ вторият английски отбор, който печели требъла от титла, Купа на Англия и трофея от Шампионската лига след съгражданите си от Манчестър Юнайтед през 1999 г. и 6-ия английски тим, който печели най-престижния европейски клубен турнир след отборите на Нотингам Форест, Астън Вила, Манчестър Юнайтед, Ливърпул и Челси.