След драма с дузпи: Италия триумфира на „Уембли“ (видео)

0

Италия е новият европейски шампион. „Скуадра Адзура“ продължи победната си серия и триумфира след изключително драматичен мач на Евро 2020. На митичния стадион „Уембли“ италианците победиха Англия след дузпи с 3:2. В редовното време и в продълженията двама отбора не успяха да излъчат победител и завършиха 1:1.
Резултата откри Англия с „гол от съблекалнята“ на защитника Люк Шоу още във 2-ата минута. Той засече прекрасно центриране на Трипиър и прати топката в мрежата.
Италианците реагираха незабавно, през по-голямата част от двубоя бяха ро-напористия отбор и логично успяха да изравнят. Това стана в 67-ата минута, след като Бонучи довкара една топка във вратата, след като преди това Верати стреля с глава, но в гредата.
До края на двубоя двата отбора не можаха да отбележат и се стигна до продължения, в които също не беше излъчен победител. Стигна се до дузпи, след изпълнението на които италианците триумфираха. Двама от играчите, които се появиха на терена именно заради този компонент от играта – Джейдън Санчо и Маркъс Рашфорд пропуснаха, а последната дузпа, която изпрати трофея „Анри Делоне“ в ръцете на италианците, изпусна младият 19-годишен Букайо Сака..
Това е втора европейска титла за Италия след триумфа на страната на еврофинали през 1968 година. Родината на футбола пък за пореден път не успя да спечели европейска титла.