След невероятен обрат бихме руснаците в Казан

0
След невероятен обрат

Българските волейболисти постигнаха малко очаквана победа в Двореца на спорта “Санкт Петербург” в Казан, побеждавайки след невероятен обрат домакина Русия в мач от турнира за Световната лига.

Това бе първа победа за момчетата на Пламен Константинов в група С1, които направиха невероятен обрат и от 0:2 стигнаха до крайния успех с 3:2 (21:25, 15:25, 25:22, 27:25, 15:13) гейма след 150 минути игра! До драматичната победа се стигна, след като селекционерът ни направи много смени в състава и тактиката на тима и в крайна сметка изведе националите до заслужен успех.

Началото на мача срещу руснаците отново говореше за предстояща разочароваща загуба, след като домакините се справиха без проблеми в първите два гейма и водеха в началото на третия.

Оттам обаче започна големият обрат – българите заиграха перфектно на посрещане и много по-съсредоточено в атака, а в същото време подобриха и началния си удар, което им носеше много повече лесни точки.

Така с много желание волейболните ни асове успяха да вкарат мача в тайбрек, в който надделяха над големия фаворит и може би доста изненадващо стигнаха до първата си победа в тазгодишното издание на Световната лига.

Най-резултатен за победата бе Цветан Соколов с 21 точки. Влезлият по перфектен начин като резерва Розалин Пенчев се отчете с 14, 11 направи Тодор Скримов, а центровете Виктор Йосифов и Николай Николов също бяха много ефективни с по 10.

За Русия най-много точки реализира Максим Жигалов – 17, а по 12 реализираха Денис Бирюков и Егор Клюка.