Страхотен „Лудогорец“ – 2:2 с „Пари Сен Жермен“ в Париж

0
Страхотен „Лудогорец“

„Лудогорец“ завърши наравно 2:2 като гост на „Пари Сен Жермен“ в последния мач от груповата фаза на Шампионска лига!

Разградските „орли“ завършиха на 3-то място в групата и ще участват във фазата на директните елиминации на втория по сила турнир – за Купата на УЕФА.

Мачът стартира с минута мълчание в памет на жертвите на самолетната катастрофа от Шапекоензе.

Очаквано домакините доминираха. Още преди да бяха изминали 10 минути от двубоя, парижани вече бяха създали куп голови положения. Вместо да открият резултата обаче, в 15-та минута разградските „орли“ нанесоха големия си удар. Върджил Мисиджан откри резултата, след центриране на Натанаел отляво. Нападателят бе оставен непокрит от защитата на ПСЖ и нямаше проблем да насочи топката в мрежата.

До края на полувремето парижани не успяха да излязат от шока и на Влади Стояно не се наложи да проявява майсторството си, за да опази вратата.

След почивката домакините натиснаха здраво и в 60-ата минута успяха да изравнят. Ди Мария центрира към Кавани в наказателното поле и той със задна ножица изравни резултата.

Само 9 минути по-късно обаче Кафу надигра Маркиньос отляво, обърна се в наказателното поле и намери Вандерсон, чийто мощен удар покоси Ареола за 2:1!

В последната минута от добавеното време Ди Мария изравни, след като Хесе му свали топката на гърди в пеналта, и аржентинецът с доста странен удар изненада Стоянов.

В другия мач от групата „Арснал“ разгроми „Базел“ с 4:1 като гост и зае първото място в групата. Хеттрик за успеха на „артилеристите“ направи Лукас Перес, четвъртият бе дело на Алекс Иуоби. Голът на честта за швейцарците вкара Давид Оспина.