Страхотно! Разградските „орли“ окълваха римските

0

Със страхотен гол на Роман Безяк в последните секунди от редовното време на първото полувреме и изключителни спасявания на Владислав Стоянов разградските „орли“ спечелиха с 1:0 гостуването на римските си събратя и направиха огромна крачка към осминафиналите на турнира.

Двата отбора изиграха атрактивен мач, който предложи две изпуснати дузпи, два червени картона, много положения за гол и динамичен футбол от първата до последната минута. Българският шампион пропиля невероятен шанс да поведе рано-рано. Още в седмата минута разградчани получиха възможност да изпълнят дузпа, след като Феликс Цвайер видя игра с ръка на Лорик Цана в наказателното поле. Светослав Дяков обаче не успя да реализира. Той опита техничен прехвърлящ удар в центъра на вратата, но подцени много ситуацията, и Бериша улови без проблеми.

След почивката Лацио стартира мощно, като в основата на натиска на домакините беше Фелипе Андерсон. Той първо нацели греда, а след това спечели дузпа, принуждавайки  Йордан Минев да го фаулира. Владо Стоянов обаче спаси удара му, а след това отрази и добавката на Лулич!

В 54-ата минута „Лудогорец“ остана с човек по-малко, след като за втори жълт картон терена напусна Дяков. „Везните“ обаче се уравновесиха 20 минути по-късно, когато Каванда от домакините получи директен червен картон за нарушение срещу Минев. Римляните имаха още две възможности да изравнят в самия край на редовното време, но при по-опасната от тях, Владо Стоянов с ново геройско спасяване извади удар на Каванда.