„Тотнъм“ сътвори чудо, английски финал в Шампионска лига

0
„Тотнъм“ сътвори чудо

За трети път в историята ще има английски финал в Шампионска лига. Това стана факт след като „Тотнъм“ сътвори чудо и победи „Аякс“ с 3:2 полуфиналния мач реванш на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам. Въпреки успеха на холандците в Лондон с 1:0, сС общ резултат 3:3 „Тотнъм“ продължава напред заради повече отбелязани голове на чужд терен. В герой на мача за „шпорите“ се превърна Лукас Моура, който отбеляза и трите попадения.

През първото полувреме „Аякс“ поведе с 2:0 чрез бранителя Матайс де Лихт в 5-ата минута и крилото Хаким Зиеш в 35-ата минути. Второто полувреме обаче бе изцяло под диктата на „шпорите“, които изцяло обърнаха двубоя. В 55-ата минута Лукас Моура получи добра топка в наказателното поле и намали на 1:2.

4 минути по-късно бразилецът се възползва от грешка на Онана, който не успя да улови топката, и от няколко метра направи 2:2.

В 96-ата минута пак той отново намери начин да се вклини в защитата на амстердамци и да изпрати смразяващ за домакинските фенове удар в мрежата за крайното 2:3.