Трима русенски боксьори със злато от държавното първенство

0
Трима русенски боксьори

Трима русенски боксьори спечелиха златни медали на Държавното лично-отборно първенство по бокс за ученици.

Това са Юлиан Стефанов (72 кг) от БК „Русе“, Виктор Ламбев (38,5 кг) от БК „Дунав“ и Викторио Илиев (32 кг) от БК „Локомотив“. Общо финалистите от Русе бяха пет, Георги Станчев (50 кг) и Северин Йорданов (52 кг) загубиха финалните мачове и останаха със сребърни медали. С бронзов медал приключи участието си Венелин Стоянов (44.5 кг) от „Локомотив“.

Успехът е дело и на треньорите Павел Сяров и Съби Събев от „Русе“, Алексей Василев и Алексей Рибчев от „Локомотив“, Кънчо Димитров от „Дунав“.

В надпреварата, която се проведе в Петрич, взеха участие над 240 млади състезатели от 48 боксови клуба в цялата страна.

Успешно беше и участието на момчетата от БК „Русе“ на отборното първенство за момчета до 14 години. Възпитаниците на Съби Събев и Стойка Петрова – Радослав Росенов, Кирил Йорданов, Юлиян Билчев, Стефан Стефанов, Юлиян Стефанов, Джан Басриев, Георги Станчев и Северин Йорданов се класираха на второ място и украсиха клубната витрина със „сребърна“ купа.