Триумф! „Лудогорец“ елиминира „Партизан“!

1

С общ резултат от двата мача 3:1 българският шампион се класира за плейофите за влизане в груповата фаза на най-комерсиалния футболен турнир. Дори да не успеят да се класират за тях, футболистите от Разград си осигуриха участие в груповата фаза на втория по сила турнир – Лига Европа. Съперник на „Лудогорец“ в директния спор за влизане в групите на Шампионската лига ще бъде „Арсенал“, „Милан“, „Шалке04“, „Реал Сосиедад“ или португалския „Пасош де Ферейра“.

Победното попадение за българския тим бе дело на Христо Златински. В 88-ата минута той бе точен при изпълнение на отсъдената за събаряне на Безяк дузпа и хвърли трибуните на ст. „ЮНА“ в Белград в скръб.

През първото полувреме „Лудогорец“ игра равностойно и не позволяваше на Партизан да създава много опасности пред вратата на Владислав Стоянов. През втората част на няколко пъти решаващи намеси на Мантула, Барт, Минев и българския страж предотвратиха това топката да влезе във вратата. Футболистите на „Лудогорец“ дочакаха своя момент в края на срещата, когато получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Христо Златински.