ТСК – Русе с двама шампиони в първия ден на държавното първенство

0
Две шампионски титли

Две шампионски титли спечелиха в първия ден на държавното първенство по вдигане на тежести в Сливен представителите на Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“.

Шампиони станаха Габриел Георгиев в категория до 45 килограма и Ивайло Серафимов в категория до 49 килограма. И двамата са ученици на Спортно училище „Майор Атанас Узунов“.

Втори в категория до 61 килограма се класира Марин Станев, който е ученик в СУ „Васил Левски“. Така след първия състезателен ден отборът, воден от треньорите Кръстина и Радослав Атанасови заема второ място в отборното класиране.

Младите състезатели са изключително добре подготвени, а това е резултат и от отлично оборудваните зали по вдигане на тежести в СУ „Васил Левски“ и СУ „Йордан Йовков“.