ТСК „Русе” с шампионски купи при момчетата и момичетата

1

Освен това възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови спечелиха и пет индивидуални шампионски титли. Националката Надежда-Мей Нгуен очаквано стана победител в категория до 48 килограма, със златни отличия при момчетата са Християн Илиев (35 кг), Митко Георгиев (50 кг), Кристиян Йорданов (62 кг), петия златен медал донесе националът Стилян Гроздев (62 кг) във възрастовата група на кадетите.

Със сребърни медали се завърнаха Ангел Русев (40 кг), Роберт Димов (50 кг), Стилияна Маринова (40 кг) и Преслава Костова (53 кг), с бронзови – Асен Асенов (30 кг) и Виктория Станева (40 кг)

„Представянето на децата е отлично. Реално, след въвеждане на новите правила и отделните класирания при момчетата и момичетата, ние станахме първите шампиони в тези възрастови групи. Очаквахме това добро класиране предвид добрата подготовка на децата през изминалите месеци”, коментира треньорката на тима Кръстина Атанасова.

До края на годината за децата от Тежкоатлетически спортен клуб „Русе” предстоят още две състезания. През ноември е турнирът „Михаил Петров” в Габрово, а през декември – състезанието за Купа „Варна”.