ЦСКА победи „Дунав“ в последния за годината мач .

0
ЦСКА победи „Дунав“

ЦСКА победи „Дунав“ с 3:0 в мач последния за годината  19-ти кръг от първенството на Първа лига.

Резултата за „армейците“ вкара Рубен Пинто в 60-ата минута, посрещайки отбита от гредата, след удар на  Преслав Йорданов топка. Футболистът на „червените“ беше в явна засада при поемането на топката, но това не направи впечатление на съдиите.

В 88-ата минута Божидар Чорбаджийски вкара втория гол за успеха на „армейците“.

„Дунав“ можеше да открие в 8-ата минута, но с цената на нарушение вратарят на столичани Китанов спря головата атака. Арбитърът Ангел Ангелов обаче го пожали и вместо заслужен червен картон, му показа жълт.

Преслав Йорданов пропиля дузпа за „червените“ в 19-ата минута на срещата. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Преслав Йорданов на Тейнур Марем и реферът Ангел Ангелов посочи бялата точка. Луков обаче предугади посоката на удара на Йорданов и спаси.

„Дунав“ завърши мача с 10 души, след като в 85-ата минута съдията Ангелов показа втори жълт и последващ червен картон на Марио Петков. Три минути по-късно Чорбаджийски вкара втория гол за домакините. Близо половин минута след като изтече обявеното 3-минутно продължение, Дюлгеров, отново от съмнително за засада положение, оформи крайното 3:0