ЦСКА пречупи „Виктория“, класира се  в групите на Лигата на конференциите (видео)

0

Футболистите на ЦСКА показаха невероятна воля и характер и се класираха за групите на дебютното издание на Лигата на конференциите.

Пред около 10 000 зрители на Националния стадион „Васил левски“ възпитаниците на Стойчо Младенов предложиха истински спектакъл на привържениците си и с победа в реванша с 3:0 след продължения срещу „Виктория“ (Пилзен) се класираха за груповата фаза на Лигата на конференциите.
ЦСКА изигра изключително добре подреден мач с ясна тактика, благодарение на която успя в редовното време да заличи пасива на чешкия тим, от когото загуби с 0:2 в първия мач преди седмица.
Греъм Кери бе точен още в 7-ата минута, а в 63-ата Георги Йомов удвои. В 119-ата минута Юрген Матей донесе крайния успех с попадение с глава.
Така българският футбол ще има два отбора, които ще представляват страната ни в европейските клубни турнири през този сезон. Освен ЦСКА, в групите на Лига Европа ще играе шампионът Лудогорец.