ЦСКА яде голям бой на „Олимпико“ (видео)

0

ЦСКА яде голям бой на ст. „Олимпико“ в Рим. „Армейците“ загуби с 1:5 гостуването си на „Рома“ в Лигата на конференциите, въпреки отличното за тях начало. В 10-ата минута при бърза контраатака по левия фланг Видлсхуд центрира по земя в наказателното поле на домакините, топката стигна до Греъм Кери, който преодоля защитник на „вълците“ и от малък ъгъл разстреля Руи Патрисио за 0:1.

Радостта на „червените“ трая до 25-ата минута, когато съставът на Жозе Моуриньо изравни. Капитанът Пелегрини получи топката на границата на наказателното поле и с ювелирен прехвърлящ удар се разписа в българската врата.

Пълният обрат стана факт в 38-ата минута. Брадли Мазику се забави с изчистването на топката, което позволи на Шомуродов да отнеме и да комбинира с Ел Шаарауи. Нападателят не се засуети и стреля неспасяемо във вратата на Бусато извън границата на наказателното поле – 2:1

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА, но тимът така и не успя да стигне до второ попадение в срещата. За сметка на това домакините не пропуснаха своите. В 62-ата минута. Калафиори нахлу в наказателното поле на „армейците“ и подаде към Пелегрини, който отбеляза втория си гол в мача.

В 76-ата минута Вилдсхуд получи втори жълт картон и ЦСКА остана с 10 човека на терена. „Вълците“ не пропуснаха да се възползват и в 82-ата минута Манчини и в 84-ата Ейбрахам оформиха крайното 5:1 за „Рома“.