В 3-сетова драма Григор отстъпи на Надал

0

Българинът за пореден път затрудни много сериозно доста по-именития си съперник, но записа трета загуба в срещите помежду им. Така испанецът се класира на 1/4-финал в надпреварата, където ще срещне стария си съперник Роджър Федерер.

grigor_dimitrov53Гришо започна страхотно мача. Спечели първото си подаване изключително бързо, за малко повече от една минута, като след сервисите му не се стигна до нито едно разиграване и Надал не успя да запише нито една точка. Веднага след това обаче испанецът възстанови равенството в геймовете при своето подаване. В третия гейм сервисът на пазарджиклията далеч не бе толкова добър, както в първия и позволи на Надал да стигне до точка за пробив, а той моментално се възползва от открилия се шанс и поведе с 2:1. До края на сета успя още веднъж да пробие сервиса на българина и частта приключи 6:2.

Във втория сет Григор „се върна“ в мача с отлична игра и Надал бе разколебан и допусна непредизвикани грешки. След отлична защита Гришо завърши сета с пробив за 7:5! Играта продължи с надежда, но остана само тя.

След равенството в сетовете, последва нов спад в играта на Григор, който започна много лошо третата част със серия непредизвикани грешки при подаването. Успя да се съвземе, но резултатът вече беше 1:3 След опитите на нашия тенисист да се върне в мача, грешките му зачестиха и агресивността се отрази обратно върху него. При 2:5 той оказа известна съпротива, но третата част завърши 2:6 за Надал, а с това и мачът.