В Бразилия: Подигравка „с дъх на лалетата“

0

holland_spain64В повторение на финала от Южна Африка „лалетата“ се подиграха с безпомощната и изключително неориентирана отбрана на съперника и по категоричен начин затвърдиха впечатленията, че шампионатът в Бразилия ще сложи край на испанската футболна доминацията.

Грешникът от финала преди четири години Ариен Робен и Ван Перси вкараха по два гола, а един добави Стефан де Врий. Единственият гол за испанците бе дело на Чаби Алонсо от спорна дузпа през първата част

Съставът на Луис ван Гаал можеше да направи загубата на „фурия роха“ още по-унизителна, но пропуснаха няколко отлични възможности в заключителните десет минути.

chili_australia02Съставът на Чили изпълни задачата за задължителни три точки срещу аутсайдера в група В на световното първенство, побеждавайки Австралия с 3:1. Южноамериканският тим вкара два бързи гола и изглеждаше, че ще постигне разгромна победа. Австралия обаче успя да върне интригата в двубоя с гол в 35-ата минута, а след това дори имаше добри възможности да изравни резултата.

Все пак по-добрият отбор на терена не допусна повече усложнения, а в добавеното време отбеляза и трето попадение, за да затвърди победата си.

mexiko_kamerun02Мексико стартира с победа участието си на световното първенство по футбол, след като стигна до заслужен успех над Камерун с 1:0 под проливния дъжд в Натал.

Северноамериканският тим контролираше почти изцяло двубоя от група A и още през първото полувреме отбеляза два гола, които неправилно бяха отменени заради засади. Камерунците също се отчетоха с незачетено попадение преди почивката, но тогава съдийското решение за засада бе правилно.

Единственият гол в срещата бе дело на Орибе Пералта в 61-ата минута, с което изведе мексиканците на второ място зад Бразилия след първите мачове в група A.