В епичен сблъсък Григор победи Зверев и е на финал в Майми!

0

В епичен сблъсък Григор Димитров победи германеца Александър Зверев с 6:4, 6:7(4), 6:4 и се класира за финала на турнира по тенис от сериите „Мастърс 1000“ в Маями.

С класирането си на финала 32-годишният българин, който в момента е 12-и в световната ранглиста, ще влезе в Топ 10 от понеделник. Димитров загуби седемте си последни мача срещу Зверев. Единствената му победа срещу германеца бе в първия им двубой през 2014 г.

Двамата съперници изиграха мач на завидно темпо, като нието един от тях не позволи да се срине физически или психически дори за момент. Те демонстриаха отличен сервис и до деветия гейм в откриващия сет не позволиха успешен ретур на съперника си. Димитров обаче събра сили и при 5:4, когато посрещаше, направи неочаквано изригване, с което обърна при изоставане от 0:30 и затвори първата част в своя полза.

Във втория сет отново имаше абсолютен паритет и в играта, и в резултата дълго време, като Григор отново поведе с 5:4 и принуди Зверев да сервира за оставане в мача. Германецът показа, че е жив и се измъкна в следващите три гейма от неочаквани ситуации и доведе нещата до тайбрек, който спечели категорично със 7:4.

Заключителната част започна отлично за олимпийския шампион и той задаваше темпото до петия гейм, но след това волята на първенеца от Бризбън надделя и последният спечели три поредни гейма. Тогава Зверев изигра успешно сервирането за оставане в мача, но Димитров избухна отново в десетия гейм и го спечели на нула, взимайки още първия мачбол.

Димитров ще се бори за трофея с италианеца Яник Синер, който отстрани Даниил Медведев в другия полуфинал. Така той ще има шанса да спечели втората си титла на турнир от сериите „Мастърс 1000“ след триумфа си в Синсинати през 2017 г.