В голов трилър „Дунав“ отстъпи на шампиона „Лудогорец“

0
В голов трилър „Дунав“

В голов трилър „Дунав“ отстъпи 3:5 двубоя на „Лудогорец Арена“ от 12-ия кръг на първенството в Първа лига с шампиона „Лудогорец“.

dunav-ludogorec37Новакът в групата и 5-кратния шампион на страната изнесоха най-качествения двубой в родното първенство до момента, в който само далеч по-големите опит и рутина не позволиха на русенския тим да постигне нещо повече от почетна загуба от участника в груповата фаза на Шампионска лига. Малка утеха за „Дунав“ е, че стана втория български отбор, след „Литекс“, вкарвал 3 гола във вратата на „Лудогорец“

„Дунав“ поведе в 14-ата минута, когато Антон Огнянов центрира отляво, а Мирослав Будинов засече във вратата за 1:0. По-малко от минута обаче бе нужна на „Лудогорец“ да върне гола и да изравни за 1:1. Светослав Дяков преследва топката до аутлинията, Марем не успя да я изчисти и капитанът на разградчани намери Клаудиу Кешеру във вратарското поле, откъдето за него бе лесно да отбележи. Останаха съмнения дали топката е напуснала очертанията на терена, преди Дяков да я стигне.

dunav-ludogorec25В 30-ата минута Клаудиу Кешеру засече с глава центриране от корнер, Луков не успя да реагира по най-добрия начин и шампионите поведоха с 2:1.

„Дунав“ не развя белия байрак и в 33-ата минута отново възстанови равенството. Топката попадна в Йордан Минев, който не я изчисти, а Васил Шопов го изненада, отне топката и вкара за 2:2.

В първата минута на добавеното време Минев отдясно центрира, намери Анисе, който падайки продължи към Вандерсон, и той между трима дунавски защитници успя да стреля мощно в мрежата от 10 метра за 2:3.

dunav-ludogorec46Битката продължи и след почивката. „Дунав“ възстанови равенството в 66-ата минута, когато Петър Патев направи 3:3, след като Будинов спечели въздушната битка с Моци, свали с глава топката на крака му.

В 74-ата минута символичните гости отново излязоха напред. След продължително разбъркване в полето пред Луков, Клаудиу Кешеру оформи своя хеттрик, след като бе намерен от Кафу на границата на вратарското поле и между падналите Милчев и Луков вкара за 3:4.

Десетина минути по-късно влезлият като резерва Давронов получи втори жълт картон и остави „Дунав“ с човек по-малко на терена. „Орлите“ не пропуснаха да се възползват и във втората минута от добавеното време Джонатан Кафу направи 5:3 за „Лудогорец“, след като на скорост надбяга защитника до себе си, а после шутира технично и точно в далечния ъгъл на вратата.